sobota, 21 czerwca 2014

Przepiśnik kulinarny...Prosty sposób na przechowywanie ulubionych przepisów kulinarnychW dzisiejszych czasach, powszechne stało się wyszukiwanie fajnych przepisów kulinarnych w  internecie.  Kupowanie, grubych przypominających trylogię Sienkiewicza książek kucharskich jest już mniej popularne. Fajnie jest jednak mieć jakieś jedno miejsce na gromadzenie tych najfajniejszych, sprawdzonych "popisowych" przepisów. Mam kilka takich the best of zapisanych na pojedynczych kartkach, poupychanych w różne miejsca. Są to pozostałości po studiach, szybko spisane przepisy na kolanie pomiędzy przerwami w wykładach, albo babcine czy mamine przepisy, które wzięłam wyjeżdżając na studia.

 
Co więc można zrobić? W przeglądarce internetowej można dodać ulubione przepisy do zakładek np. "ulubione przepisy" albo zrobić notes handmade z własnymi notatkami, odpowiednimi proporcjami, rysunkami, wyciętymi jak niegdyś przepisami z gazet itp. Wolę tę tradycyjną formę przeglądania, ręcznie napisanych (w zakładkach "ulubione" mam już tak dużą ilość przepisów, że ciężko cokolwiek tam znaleźć). Po drugie uwielbiam handmade i tworzenie czegoś z niczego!

Najłatwiejszym sposobem jest kupno zeszytu i już. Wpisujemy czy przyklejamy przepisy na kartkach i koniec. Dla bardziej kreatywnych polecam coś innego. W łatwy sposób możemy wykonać swój własny przepiśnik kulinarny! 

Kupiłam gruby kołonotatnik 250 stron w kratkę za ok 16zł. Do tego 1 grubszy arkusz A4 czerwonego papieru w kropeczki za bodajże 2,5zł, ścinki gazet z literami, klej, nożyczki,  kawałek czerwonej tasiemki w pasmanterii (szerokości 2cm), i inne ozdoby według upodobań. 

http://www.tesco.com/direct/pukka-pad-project-book-wirebound-plastic-ruled-3-divider-250pp-80gsm-a5-assorted-ref-proba5-pack-3/177-9749.prd
  kołonotatnik przed zmianą

Zdjęcie: http://www.tesco.com/direct/pukka-pad-project-book-wirebound-plastic-ruled-3-divider-250pp-80gsm-a5-assorted-ref-proba5-pack-3/177-9749.prd czary mary abrakadabra hokus-pokus...
 Kołonotatnik po przeróbkach  

Kołonotatnik zrobiłam zawiązywany, w środku znajdowały się już 3 zakładki (nazwałam je: ciasta, obiady, przystawki), oraz kieszonki na jakieś notatki czy ścinki gazet z przepisami.

2 komentarze:

  1. swietne! przzydatne i stylowe :)
    zapraszamy w wolnej chwili :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Daj trochę talentu :D świetnie uwielbiam takie słodkości :D

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za odwiedzenie mojego bloga. Miło mi będzie jak zostawisz swój komentarz :) An@Mari