wtorek, 16 grudnia 2014

DIY Dekoracje świąteczne czyli filcowe serduszka

Co się nie oglądnę wszędzie dookoła sprzedają filcowe ozdoby choinkowe. W tym roku są wyjątkowo modne. Najlepsze są własnoręcznie zrobione. Przedstawiam Wam moje serduszka DIY - przewaga koloru to: biały, szary, czerwony z domieszką zielonego. 
Co potrzebujemy:
- igłę,
- nitki: kordonek lub mulina,
- nożyczki
- klej magic,
- ozdoby,
- tasiemki,
- wata/wypełniacz,
- ołówek/flamaster/kreda krawiecka
- dużoooo wolnego czasu (trochę jest przy tym "zabawy", ale ile radości!).

Wykonanie:
Najpierw z papieru tworzymy szablony serduszek. Możemy je także wyszukać w Internecie. Najłatwiej jest złożyć papier, odrysować połowę serduszka, tak aby zgięcie tworzyło nam jego przekrój. Po rozłożeniu jest idealnie symetryczne. Następnie przykładamy taki szablon na materiał. Możemy odrysować je na filcu albo od razu wycinamy serduszka. Małe serduszka obszywamy dookoła na okrętkę lub w inny ścieg. Będą one naszywane/przyklejane na większe. Duże serca tak samo dookoła obszywamy na okrętkę, na koniec wkładamy watę/wypełniacz, tasiemkę, zszywamy. Na koniec tworzę małe kokardki. Składam tasiemkę, w środku związuję nitką. Zapalniczką podgrzewam końcówki, aby się nie strzępiły. Przyszywam je do tasiemek. Płatki śniegu (z Allegro) przyklejam do serduszek za pomocą kleju Magic. 

Macie jeszcze tydzień na własnoręczne ozdoby świąteczne :) Powodzenia!
An@Mari

2 komentarze:

  1. Piękne! Choć obawiam się, że w moim wypadku skończyłoby się tylko na planowaniu, nie mam ręki do szycia :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja także nie mam ręki do szycia. Ciężko mi nawet prosto przyszyć guzik, ale warto próbować (co widać na załączonym obrazku...MOŻNA...wystarczy spróbować :-) Pozdrawiam!

      Usuń

Dziękuję serdecznie za odwiedzenie mojego bloga. Miło mi będzie jak zostawisz swój komentarz :) An@Mari