środa, 17 września 2014

Happy Birthday - Kartka 3D

Obiecany post o czymś innym niż jedzenie i przepisy kulinarne. Post jest o tym jak w łatwy sposób możemy w domu zrobić własnoręcznie kartkę na urodziny. Moim zdaniem najlepsze są handmade. Obdarowana osoba na pewno doceni, że poświęciliśmy temu trochę czasu i wysiłku - czasem nawet to lepszy prezent niż jakiś mało przydatny gadżet jaki zakupiliśmy w ramach prezentu.


Przydatne rzeczy:
- kolorowe papiery,
- samoprzylepny kolorowy papier/lub ścinki papierów,
- tasiemki papierowe i materiałowe,
- sznurek,
- literki/cyferki/napisy "Happy Birthday" - zestaw (Empik),
- napisy FUN, Joy itp.(zestaw do scrapbooking),
- klej,
- linijka,
- dziurkacz rogowy (zaokrągla rogi),
- nożyczki/nożyk do cięcia/gilotyna do papieru,
- ołówek i gumka, 
- długopis,
- trochę fantazji i pomysłu/trochę wolnego czasu.

Wykonanie:
Na pierwszy rzut oka wykonanie tej kartki może wydawać się mega trudne, ale wcale tak nie jest. Dobieramy papier na kartkę. Ja wybrałam różowego koloru (A4), z jednej jednolity z drugiej w paski. Empik posiada bardzo dużo fajnych gadżetów do handmade. Papiery i tasiemki, dekoracje, naklejki wszystko można tam znaleźć (albo na Allegro). Kartkę składam na pół. Jeśli jest dość gruba najlepiej w połowie zaznaczyć nożykiem do bigowania linie, wtedy łatwiej (po niej) zgina się kartkę. W innym przypadku (ręczne zginanie) widoczne są dość mocne zgniecenia. Zaokrąglam rogi dziurkaczem (można ręcznie nożyczkami). Sznureczek naklejam na całą długość kartki. Używam kleju Magic (ok 2,50 zł na Allegro, niestety tam trzeba doliczyć spory koszt przesyłki, dlatego też polecam sklepy dla plastyków czy ostatnio wynalazłam klej w księgarni Matras). Moim zdaniem jest najlepszy. Używam jeszcze kleju w taśmie ok. 9 zł (swego czasu widziałam takie w Empiku). Wykałaczkę moczę w kleju, delikatnie smaruję sznurek i naklejam go na papier.  Małe trójkąciki wyciełam z kolorowych samoprzylepnych papierów (zestaw urodzinowy do Scrapbookingu z Allegro). Następnie naklejam pozostałe naklejki z zestawu do scrapbookingu (Smile, Joy, Fun), liczbę 30, oraz wycinam z innego papieru kolorowego Cupcake. Kolejnym krokiem jest wybranie kartki na tort 3D. Wybrałam z jednej strony czerwoną z drugiej białą w owoce. Odwracamy kartkę na drugą stronę (na tą czerwoną), na niej rysujemy 3 prostokąty po sobie: 
- 9x1,5 cm,
- 6x1,5 cm,
- 3x1,5cm.
Tniemy po linii, zaginamy wg zdjęcia poniżej, odwracamy. Wycięty tort naklejamy na naszą kartkę wraz z scrapką,a na nią napis Happy Birthday. Na tort przyczepiamy nasze tasiemki. Piszemy życzenia i gotowe.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję serdecznie za odwiedzenie mojego bloga. Miło mi będzie jak zostawisz swój komentarz :) An@Mari