czwartek, 11 grudnia 2014

Kartki świąteczne DIY...karten machen...christmas cards

To już ostatnie chwile na wysyłanie świątecznych kartek do naszych bliskich czy znajomych. Jak wiadomo nasza poczta przed Świętami jest oblegana, a przesyłki/listy wolniej docierają do naszego punktu docelowego. Co prawda wysyłanie kartek w tych czasach staje się już rzadkością. Zazwyczaj już tylko starsze pokolenia wysyłają kartki świąteczne z opłatkiem w środku, młodzi wolą wysyłać smsy, maile, rozmowy na skype. Jednakże uważam, że wysłanie pocztą zwykłej kartki lub jeszcze lepiej - wykonanej własnoręcznie jest o wiele przyjemniejsze. Ta radość ludzi, kiedy dostają piękną pocztówkę/kartkę/list od najbliższych...jest bezcenna, a sprawianie radości to najlepszy prezent gwiazdkowy dla każdego.  
W tym roku miałam kilka pomysłów i chciałam je Wam pokazać. Sami, własnoręcznie nie wychodząc z domu możemy zrobić śliczne kartki. Dużo akcesoriów do robienia tych cudów możemy znaleźć w Empiku, TKMAXX, często w  Tchibo oraz w osiedlowej pasmanterii czy sklepie z art. papierniczymi/plastycznymi. Jak zauważyliście przy innych moich postach w dziale "zrób to sam" (z prawej strony bloga) kupuję także na allegro: papiery, kleje, tasiemki.

Do wykonania kartek nie potrzeba za wiele materiałów wystarczy np. 
- kolorowy bristol, 
- nożyczki, 
- klej, 
- ozdobna tasiemka, 
- pomysł i
- całe nasze serce włożone w tą pracę :)


wycinamy koło


przecinamy na pół i składamy w taką harmonijkę
papier jest dwukolorowy z jednej strony zielony z drugiej we wzorek (papier z Tchibo)
tworzymy taką o to choinkępodklejamy, naklejamy taśmę ozdobną klejącą (Empik), a na nią na czerwony papier naklejamy choinkę (karnet kartki z Tchibo), dorysowujemy gwiazdkę
Inne kartki:

drewniana choinka w kółku (Allegro)
Kwiat (Allegro), napis stempel (Allegro) oraz puder do embossingu, podgrzane wszystko maszynką do embossingu
wnętrze - poprzednia kartka
choinka stempel (Allegro), maszynka do embossingu
choinki stempel (Allegro), embossing
wnętrze - poprzednia kartkaKtóra według Was jest najładniejsza ? :)

Pozdrawiam, 
An@Mari

4 komentarze:

  1. Piękne karteczki! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ta na granatowym tle, z kropeczkami i złotą kreską imitującą choinkę skradła moje serce! Jest cudowna! Przypomniałaś mi tymi kartkami dzieciństwo i chwile, gdy robiłam podobne z mamą!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za odwiedzenie mojego bloga. Miło mi będzie jak zostawisz swój komentarz :) An@Mari